Ռուստամ Բադասյանը շարունակում է կադրային ջարդը. «Հրապարակ»
«Արդեն գրել ենք, որ Ռուստամ Բադասյանը ՊԵԿ նախագահ նշանակվելուց հետո համակարգում կադրային ջարդ է սկսել: Ընդ որում, հեռանում կամ հեռացվում են հիմնականում փորձառու, գրագետ կադրերը: ՊԵԿ-ից մեզ պաշտոնապես պատասխանել են, որ 104 աշխատող հեռացել է ՊԵԿ-ից՝ սեփական դիմումի համաձայն: Մասնավորապես տեղեկացանք, որ Բադասյանը՝ ՊԵԿ նախագահ նշանակվելուց անմիջապես հետո, աշխատանքից հեռացրել է Արթուր Վանեցյանի մորեղբորը՝ Արամ Ազարյանին, որը մաքսային վարչությունում բաժնի պետ էր աշխատում»,- գրում է «Հրապարակ»-ը:
«Աշխատանքից ազատվել է նաև ԱԱԾ գեներալ-մայոր Զավեն Նանյանի որդին՝ Արմեն Նանյանը, որը 2018 թվականից զբաղեցնում էր մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Զվարթնոցի բաժնի պետի պաշտոնը»,- հավելում է թերթը: