«Երկու կողմի իրավաբանները թող իրար հետ վիճեն, տեսնեմ՝ ոնց են համոզում». Վազգեն Մանուկյանը մեղադրանքը չի ընդունում
Ուրբաթ, 26 նոյեմբերի, 2021 թ., 14:54
«33 տարի քաղաքականության մեջ եմ և հազարավոր ելույթներ եմ ունեցել: Հիմա մի մասը վերցրել ու պնդում եք, որ քրեականապես պատժելի են: Ես իմ 33 տարվա խոսքերից ոչ մեկից չեմ հրաժարվում, այդ թվում նաև այս խոսքերից, ես նպատակահարմար չեմ գտնում մեկնաբանել իմ ասածները»,- դատարանում հայտարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը:
«Երկու կողմի իրավաբանները թող իրար հետ վիճեն, ես միայն կդիտեմ, տեսնեմ՝ ոնց են համոզում, որ դա քրեականապես պատժելի գործ է»,- ասաց Մանուկյանը՝ հավելելով, որ մեղադրանքը չի ընդունում:
Հիշեցնենք՝ Վազգեն Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 301 հոդվածով (իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերի համար)։
«Պատահական չէր, որ այդ օրը Տավուշում հեծանիվ էր քշում Նիկոլ Փաշինյանը». Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)