«Համոոզված եղեք՝ Եվրոպայում և ամբողջ աշխարհում հայ համայնքների ձայնը լսելի է մեզ». Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ
![]() 1167 Երկուշաբթի, 29 նոյեմբերի, 2021 թ., 11:54 «Մենք չպետք է աչքաթող անենք այն ամենը, ինչ ձեռք է բերել Հայաստանն իր անկախությունից ի վեր...: Համոոզված եղեք, որ Եվրոպայում և ամբողջ աշխարհում հայ համայնքների ձայնը լսելի է մեզ, մենք ոչ մի դեպքում չենք կարող հանդուրժել մարդու իրավունքների հետագա ոտնահարումներ: Այլևս չենք կարող ընդունել, որ ուժն ու ռազմական հզորությունը կգերակայեն օրենքի գերակայության ու ժողովրդավարությանը»: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 29-ին, Հայ Դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների խորհրդաժողովի ժամանակ իր տեսաուղերձում նշեց Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ Ֆաբիո Մասիմո Կաստալդոն: |