«Չի կարելի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարներին փոխել նասկու պես». Ռ. Քոչարյան
«Մինչ օրս չի հրապարակվել 44-օրյա պատերազմում զոհվածների թիվը, տարբեր մարդիկ տարբեր թվեր են հնչեցնում... աննորմալ է մեկ տարի անց այս հարցն այսպիսի անորոշ վիճակում թողնելը: Բոլոր հարցումները ցույց են տալիս, որ բնակչության 70-80 տոկոսը լուրջ մտահոգված է անվտանգության հարցերով, սրա համար պատասխանատվությունը կրում է գործող իշխանությունը»,- տարեվերջյան ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահը: Քոչարյանը նշեց, որ այս չլուծված հարցերով էլ մտնում ենք 2022թ.:
Անդրադառնալով մեկ տարվա ընթացքում ՀՀ պաշտպանության երեք նախարարների փոփոխությանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ասաց՝ «չի կարելի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարներին փոխել նասկու պես»: