«Հայաստանի կառավարության համար Թուրքիան այլևս թշնամի չէ». Նաիրի Հոխիկյան
Լրագրող Նաիրի Հոխիկյանն իր էջում գրում է. «Հայաստանի կառավարության համար Թուրքիան այլևս թշնամի չէ։ Պաշտոնապես հանեցին նաև թուրքական ապրանքը Հայաստան բերելու արգելքը։ Բնական է․ չէ՞ որ դա էլ մտնում է 2019-ի հունվարյան պայմանավորվածության մեջ՝ Շուշին հանձնելուց հետո 2 տարվա ընթացքում Թուրքիայի սահմանները բացել, 5 մլրդ դոլար թուրքական ներդրում բերել, ռուսական զորքը հանել և հայ-թուրքական միասնական կոոպերացիաներ ստեղծել։ Թուրքական փափուկ ներխուժում։
Սցենարը ճիշտ ժամանակագրական հերթականությամբ իրագործվում է, բայց միշտ չէ, որ բեմադրողները կարողանում են մինչև ճանապարհի վերջ հասնել։ Չեն հասնում, սցենարն էլ փոխվում է և գնում այլ ուղղությամբ։
Հայաստանը վիլայեթ չի դառնա, Արցախը չի հայաթափվի»։
«Քաղաքական միտքը ադեկվատ չէ աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձություններին». Արտակ Զաքարյան
129Երեկ, 19:18
«Գարեգին Բ-ի վերաբերյալ քրեական գործով առաջին նիստը նշանակվել է օգոստոսի 7-ին»․ Արա Զոհրաբյան
162Երեկ, 17:24
«Այս ամենը հետևում է իմ քաղաքական ակտիվությանը և ՍԴ-ում մեր ներկայացրած փաստարկներին»․ Լիպարիտ Դրմեյան