«Ալեն Սիմոնյանի նոր ավտոմեքենան ապահովագրել են Խաչատուր Սուքիասյանի ընկերությունում, այն արժեցել է 1 միլիոն 602 հազար դրամ». Ոսկան Սարգսյան
Ուրբաթ, 07 հունվարի, 2022 թ., 16:18
Լրագրող Ոսկան Սարգսյանի գրառումը․ «Նիկոլի հեղափոխությունը սուտ դուրս եկավ, մոզի պահեք.
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նոր ձեռք բերված մեքենան ապահովագրվել է նրա մտերիմ, ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող «Սիլ Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունում, մեկ տարվա ապահովագրությունն արժեցել է 1 միլիոն 602 հազար դրամ։ Նիկոլ Փաշինյանը նախկինում քննադատում էր պադավատապետությունը, վարչապետ դառնալուց հետո շոու սարքեց, հեծանիվով գնալով աշխատանքի, հիմա նրան ուղեկցող ավտոշարասյան ծայրը չի երևում։
Ալեն Սիմյոնյանը նախկինում խաղում էր էժան ֆիլմերի էժանագին դերերում, ակվարիումի մեջ պարում էր, հիմա 200 հազար դոլարանոց ծառայողական ավտո է գնել, որի ապահովագրության գումարը 1,602 միլիոն դրամ է։
Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի հպարտ քաղաքացիներին կոչ էր անում ոչխար պահել։ Ոչխարի գործն էլ, Նիկոլի հեղափոխությունն էլ սուտ դուրս եկան, մոզի պահեք սարերում, գոնե Նիկոլի ղժղժան ձայնը, նրա բազմահարկ ստերը հեռուստացույցով չեք լսի և չեք ջղայնանա»։