Aeroflot-ը կվերսկսի թռիչքները դեպի Ղազախստան
Aeroflot-ը երկուշաբթի օրը կվերսկսի թռիչքները դեպի Ղազախստան (Նուրսուլթան), հայտնել են ավիաընկերությունից։ «Աերոֆլոտ»-ը կիրականացնի SU1956/1957 Մոսկվա-Նուրսուլթան-Մոսկվա չվերթները, որոնք նախապես նախատեսված էին հունվարի 9-ին: Ղազախստանի Հանրապետության տարածքում գործող սահմանափակումների պատճառով Airbus A330 ինքնաթիռը կմեկնի Շերեմետևոյից (Տերմինալ D) ժամը 4-ին: Հունվարի 10-ին Մոսկվայի ժամանակով, Նուրսուլթանից վերադարձի չվերթ՝ տեղական ժամանակով ժամը 12:05-ին: Հետագա թռիչքները կիրականացվեն ամեն օր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավիաընկերությունը խնդրում է ուղևորներին ժամանել մեկնման օդանավակայան 3-4 ժամ առաջ՝ նախաթռիչքային ձևակերպումները ժամանակին կատարելու համար։