Ընթանում է Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Քանաքեռ նստավայրում՝ նախագահությամբ դատավոր Սերգեյ Սահակյանի, քննվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի և Հայաստանի Հանրապետության գործով դատական նիստը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան՝ հրապարակայնորեն արտահայտված զրպարտությունից պատիվը և արժանապատվությունը պաշտպանելու պահանջի մասին:
Հիշեցնենք՝ Հայկ Ալումյանը հայտնել էր, որ հայցի հիմքում՝ նախորդ տարվա քարոզարշավի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններն են։