«ՔՊ-ի առաջադրած ՄԻՊ-ի թեկնածուն, եթե ՀՀ-ում բարձր հեղինակություն վայելող է, ուրեմն Նիկոլը համաշխարհային գերաստղ է». Արտակ Զաքարյան
![]() 819 Երկուշաբթի, 24 հունվարի, 2022 թ., 14:18 ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանի գրառումը. «ՀՀ օրենքն ասում է, որ Մարդու իրավինքների պաշտպանի պաշտոնում կարող է ընտրվել հասարակության մեջ բարձր հեղինակություն վայելող յուրաքանչյուր ոք: Խեղճ Հայաստանն այնպես են բարոյալքվել, որ Հայրենիքը թշնամուն հանձնած, երկիրը ծնկի բերած, երիտասարդ սերնդի մի մասին կործանած, աղքատությունը բազմապատկած կառավարության ներկայացուցիչը (ոչնչով աչքի չընկած փոխնախարարը) հավակնում է կոչվել «բարձր հեղինակություն» վայելող: Արման Թաթոյանի համեմատ, ՔՊ-ի առաջադրած ՄԻՊ-ի՝ հանրությանն անհայտ թեկնածուն, եթե Հայաստանում հանրային բարձր հեղինակություն վայելող է, ուրեմն՝ Նիկոլն առնվազն համաշխարհային գերաստղ է, որին պարտավոր են երկրպագել արևելքի ու արևմուտքի բոլոր ազգերը: Պատկերացնում եմ, թե Նիկոլի ազգակործան քաղաքականությանը գերի ընկած հերթական կամակատար իրավաբանը, ինչպես է կոծկելու Մարդու ոտնահարվող իրավունքներն ու ազատությունները: Հայաստանում Ժողովրդավարությունը սպանվել է հենց ժողովրդավարության «մարտիկների» ձեռքերով»: Աղբյուրը` Արտակ Զաքարյան |