Զելենսկին ուկրաինացիներին կոչ է արել չբղավել՝ «ամեն ինչ կորած է»
Ուկրաինայի նախագահը Վլադիմիր Զելենսկին, մեկնաբանելով երկրի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, ուկրաինացիներին կոչ է արել հանգստություն պահպանել և չբղավել՝ «ամեն ինչ կորած է»:
«Ամեն ինչ գիտենք, ամեն ինչի պատրաստ ենք, հավատում ենք լավին»,- Զելենսկիի խոսքերը փոխանցում է УНИАН-ը: Նա նաև հայտարարել է, որ Կիևն ամեն ինչ անում է Դոնբասում իրավիճակի դեէսկալացիայի համար:
Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղարն էլ ասել է, որ Ուկրաինան հիմքեր չի տեսնում խոսելու ՌԴ-ի կողմից լայնամասշտաբ ներխուժման ծրագրերի մասին, քանի որ սահմանին զորքերի տեղաշարժը վաղուց է արձանագրվում:
Ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ (տեսանյութ)
2510:36
«Իրանը ոչ մեկի հետ չի բանակցելու իր հրթիռային ծրագրի շուրջ»․ Բաղայի
3410:24
«Իրանի ուշադրությունը սեփական լեզվի և տեղանունների հանդեպ, անշուշտ, արժանի է առանձին հարգանքի»․ Վարդան Ոսկանյան