«Շուտով նախագահ է դառնալու մի շարքային դավաճան կռիս». Արմեն Աշոտյան
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Իշխող ոհմակը երեկ հրապարակեց Հայաստանի նախագահի պաշտոնում իր թեկնածուի անունը։
Համաձայն եմ, որ ստեղծված իրավիճակում բացարձակ կապ չունի, թե ով է լինելու այն, քանզի փաստացի կատարելու է Նիկոլի հանձնարարականները, այդ թվում՝ դավաճանական հայ-թուրքական և հայ-ադրբեջանական ուղղություններով։
Այդ մարդը՝ Վահագն Խաչատրյանը, երկար տարիներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի թիմից էր, և ինչպես առաջին նախագահի որոշ այլ թիմակիցներ՝ Ջհանգիրյան, Կարապետյապն և այլն, թռավ նրա վրայից։