Ռոսկոմնադզորն արգելափակել է Մասյանիայի մասին մուլտֆիլմերի կայքը
Ռոսկոմնադզորը սահմանափակել է մուտքը մուլտիպլիկատոր Օլեգ Կուվաևի mult.ru կայք, որտեղ նա վերբեռնել է «Մասյանյա» անիմացիոն շարքը:
Արգելափակումը տեղի է ունեցել գլխավոր դատախազության պահանջով մարտի 25-ին։
Գործակալությունը ռեսուրսի սեփականատիրոջը մեկ դրվագ հեռացնելու հարցում է ուղարկել, նախօրեին հայտնել է Ռոսկոմնադզորի մամուլի ծառայությունը։ Կարգավորողի խոսքով՝ տեսանյութը պարունակում է «սոցիալապես ոչ ճշգրիտ տեղեկատվություն հատուկ ռազմական գործողության ընթացքի մասին»՝ Ռուսաստանի Զինված ուժերը վարկաբեկելու նպատակով։ «Ներառյալ [տեղեկատվությունը] Ուկրաինայի խաղաղ բնակչության շրջանում բազմաթիվ զոհերի և Զինված ուժերի գործողությունների հետ կապված քաղաքների ավերման մասին»,- հաղորդում է «Ռոսկոմնադզորը»:
Գործակալությունը նշել է, որ այն չի արգելափակել ռեսուրսը, սակայն կայքի ադմինիստրատորն ինքն է դադարեցրել մուտքը կայք։