Պուտինն ու Փաշինյանը կողմ են արտահայտվել ներքին շուկայի ստեղծմանը՝ առանց սահմանափակումների
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կողմ են արտահայտվել ներքին շուկայի ստեղծմանը՝ առանց սահմանափակումների՝ առանց սահմանափակումների, որը կավելացնի ազգային արժույթով վճարումների մասնաբաժինը, ասվում է Կրեմլի կայքում հրապարակված համատեղ հայտարարության մեջ։
«Ռուսաստանը և Հայաստանը կխրախուսեն սերտ կապերի հաստատումը երկու երկրների գործարար շրջանակների միջև, ասվում է Կրեմլի կայքում հրապարակված համատեղ հայտարարության մեջ. «Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել խրախուսել երկու երկրների գործարար շրջանակների միջև սերտ կապերի հաստատումը, այդ թվում՝ միջտարածաշրջանային և մունիցիպալ ձևաչափերով՝ օգտագործելով բիզնես առաքելությունների մեխանիզմը։ Դրական է գնահատվել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և ՀՀ կառավարության միջև 2022-2025 թվականների տնտեսական համագործակցության ծրագրի վերջնական մշակման աշխատանքները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։