20 երկիր հայտարարել է Ուկրաինային նոր ռազմական օգնության տրամադրման մասին. Փենթագոն
Փենթագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը հայտնել է, որ 20 պետություն որոշել է լրացուցիչ ռազմական օգնություն ուղարկել Կիև։
Փոխանցվում են շատ անհրաժեշտ հրետանային զինամթերք, տանկեր և այլ զրահատեխնիկա, ասել է նա Ուկրաինայի պաշտպանության համար կոնտակտային խմբի նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Օսթինը նշել է, որ այլ երկրներ նույնպես նոր պարտավորություններ են ստանձնել ուկրաինացի զինվորականներին պատրաստելու համար։ Պաշտպանության նախարարը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել Չեխիային՝ վերջերս Ուկրաինային կրակային աջակցության ուղղաթիռների, հրթիռային համակարգերի և տանկերի փոխանցման համար։ Իսկ Դանիան՝ Harpoon հականավային հրթիռային կայան ուղարկելու որոշման համար։
ԱՄՆ ռազմական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է այլ երկրների՝ Իտալիայի, Նորվեգիայի, Հունաստանի և Լեհաստանի ներդրումը։ Նրանք հրետանի են ուղարկել Ուկրաինա: Օսթինը նաև նշել է Մեծ Բրիտանիայի դերը ռազմական օգնության համակարգման գործում: