Մահացել է «Սփայդեր-մեն»-ի մասին կոմիքսների հեղինակ Ռոն Զիմերմանը
64 տարեկանում մահացել է Marvel կոմիքսների պրոդյուսեր և հեղինակ Ռոն Զիմերմանը, հայտնում է Deadline-ը։ Հրատարակության տվյալներով՝ մահվան պատճառը քաղցկեղն է եղել։
Զիմերմանը հայտնի է որպես «Սարդ-մարդ»-ի մի շարք կոմիքսների հեղինակ։ Բացի այդ, նա սցենարներ է գրել այնպիսի ֆիլմերի համար, ինչպիսիք են «Արդարության լիգա. առանց սահմանափակումների», «Սիմփսոններ»:
Նշվում է, որ ժամանակին Զիմերմանը հարաբերությունների մեջ է եղել երգչուհի Շերի հետ։ Արվեստագետն արդեն ցավակցություն է հայտնել կինոօպերատորի մահվան կապակցությամբ։ Շերի խոսքով՝ իրեն հաջողվել է այցելել Զիմերմանին մահից մի քանի օր առաջ։