Ռուսաստանը խնդրել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ է հրավիրել
Ռուսաստանն օգոստոսի 23-ին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ է խնդրել՝ կապված Զապորոժյեի ատոմակայանի (ԶԱԷԿ) շուրջ «ուկրաինական շարունակվող սադրանքների» հետ։ Այս մասին հայտարարել է կազմակերպությունում Ռուսաստանի Դաշնության մշտական ​​ներկայացուցչի առաջին տեղակալ Դմիտրի Պոլյանսկին։
«ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին խնդրել են ելույթ ունենալ: Հանդիպումը նախատեսված է օգոստոսի 23-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 22:00-ին»,- ասել է Պոլյանսկին:
Պոլյանսկին հավելել է, որ «հաջորդ օրը... կլինի ևս մեկ հանդիպում Ուկրաինայի հարցով, որը խնդրել են արևմտյան երկրները... Իհարկե, միջազգային անվտանգության հարցերով (Անվտանգության խորհրդի) հանդիպումն առանց ուկրաինական թեմաների չի անցնի»: