Իրանը Հայաստանում մեքենաների արտադրություն կբացի. #Mehr
Հայաստանը ողջունում է երկրում իրանական ավտոմեքենաների գործարան կառուցելու ծրագրերը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի առևտրի խթանման կազմակերպության (TPO) ղեկավար Ալիռեզա Փայման-Պաքը, հայտնում է Mehr-ը։
Իրանցի պաշտոնյան երկուշաբթի օրը հանդիպել է ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Նարեկ Տերյանի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են առևտրային հարաբերությունների զարգացումը, ապրանքների տարանցման այլընտրանքային ուղիները, Հայաստանում իրանական ավտոմեքենաների արտադրության գծի ստեղծումը և կենցաղային և էլեկտրոնային սարքավորումների արտադրության գծի համատեղ շինարարությունը։
Փեյման-փաքը հայտնել է, որ Իրանը Հայաստանում մեքենաների արտադրության գործարան կկառուցի՝ նպատակ ունենալով ապրանքներ արտահանել Եվրասիական տնտեսական միություն (ԵԱՏՄ):