Տաջիկստանի հետ հակամարտության հետևանքով Ղրղզստանի զոհերի թիվը հասել է 59-ի
Ղրղզստանի առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ Տաջիկստանի հետ սահմանին հակամարտությունում Ղրղզստանի քաղաքացիների զոհերի թիվը հասել է 59-ի, գրում է TASS-ը։
Երկու երկրների սահմանապահների միջև ծանր զինատեսակների կիրառմամբ մարտերն սկսվել են սեպտեմբերի 14-ին և ընթացել երկու երկրների ընդհանուր սահմանի ողջ երկայնքով։
Սեպտեմբերի 16-ին Տաջիկստանի և Ղրղզստանի ղեկավարներ Էմոմալի Ռահմոնը և Սադիր Ժապարովը պայմանավորվել են հրադադարի և հակամարտությունը քաղաքական ու դիվանագիտական ճանապարհով լուծելու շուրջ։ Սակայն նույն օրը երեկոյան ռազմական գործողությունները վերսկսվել են և շարունակվել սեպտեմբերի 17-ին ընդհանուր սահմանի առանձին հատվածներում։
3708:24
«Դեբեդի վարարումներից ՀՀ տարածքն ավելի է փոքրանում»․ Ոսկան Սարգսյան
9602:06
Վրաստանը հերքում է՝ 20000 մարդու՝ երկիր մուտք գործելու մասին մասին տեղեկությունները կեղծ են
17601:04
«Նիկոլը հալածում է, որովհետև եկեղեցին ընդունակ է պահպանել հայությանը վատագույն սցենարի դեպքում». Արգիշտի Կիվիրյան