ԱՄՆ-ն մեծացնում է HIMARS-ի արտադրությունը, պատերազմը սրվում է Ուկրաինայում. #Politico
Lockheed Martin-ը նախատեսում է ավելացնել HIMARS-ի արտադրությունը, «քանի որ Ռուսաստանը շարունակում է անկայունություն սերմանել տարածաշրջանում»։
Ընկերությունը պատրաստվում է ավելացնել HIMARS-ի արտադրությունը տարեկան մինչև 96 արձակիչ կայանի՝ ներկայիս 60 փոխարեն, ներդրողներին ասել է գործադիր տնօրեն Ջիմ Թայկլետը:
Lockheed Martin-ը նաև դիտարկում է Արքանզաս նահանգի Քեմդեն գործարանի ընդլայնումը, քանի որ պահանջարկը շարունակում է աճել:
ԱՄՆ բանակը ճնշում է գործադրում նաև Lockheed-ի վրա՝ արտադրությունն ավելի մեծացնելու համար: Գնումների բաժնի ղեկավար Դուգլաս Բուշն անցյալ ամիս լրագրողներին ասել է, որ մասնաճյուղը նպատակ ունի «կրկնապատկել կամ ավելի քան կրկնապատկել» արտադրողականությունը, բայց դրա համար ժամանակ կպահանջվի: Սա նշանակում է, որ Lockheed-ից կարող է պահանջվել ավելացնել արտադրությունը մինչև տարեկան 120 HIMARS: