Ստեփան Գալստյանի խափանման միջոցը կարող է փոխվել. նրա առողջական վիճակն անբավարար է
![]() 776 Չորեքշաբթի, 30 նոյեմբերի, 2022 թ., 14:06 ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Ստեփան Գալստյանի պաշտպանը դիմել է ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարան նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը ավելի մեղմ խափանման միջոցով փոխարինելու դիմումով։ «Sputnik Արմենիայի» հետ զրույցում ասել է փաստաբան Անդրանիկ Մանուկյանը։ Պաշտպանը տեղեկացրել է, որ Ստեփան Գալստյանի առողջական վիճակի ուսումնասիրության վերաբերյալ արդեն նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն պարզելու համար, թե արդյոք Ստեփան Գալստյանի հիվանդությունները համատեղելի են կալանքի հետ։ «Այս պահին Ստեփան Գալստյանը գտնվում է քաղաքացիական հիվանդանոցում, առողջական վիճակը գնահատվում է անբավարար»,- ասել է նրա պաշտպանը։ Թե կոնկրետ ինչ ախտորոշումներ են Ստեփան Գալստյանի մոտ պաշտպանը չնշեց, ասելով, որ դա բժշկական գաղտնիք է։ |
85Երեկ, 23:30
100Երեկ, 23:24
91Երեկ, 23:18
83Երեկ, 23:12
«Քննիչները միջնորդությունը չեն կարողանում հիմնավորել․ այժմ տեսաերիզները պետք է հետազոտենք»․ Վարդուհի Էլբակյան (տեսանյութ)
117Երեկ, 22:54
«Դուք կարող եք մոռանալ ձեր ինքնությունը, բայց նրանք չեն մոռանա և չեն ների ձեզ հայ լինելու համար»․ Բենիամին Մաթևոսյան (տեսանյութ)