Հայտնի է Թուրքիայի, Սիրիայի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների հանդիպման օրը և վայրը
Թուրքիայի և Սիրիայի արտգործնախարարներ Մևլութ Չավուշօղլուն և Ֆեյսալ Միկդադը կհանդիպեն չորեքշաբթի օրը՝ հունվարի 11-ին, Մոսկվայում՝ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի ներկայությամբ, հայտնում է իրանական Mashregh պորտալը։
Հրատարակության համաձայն՝ այս հանդիպման կազմակերպման մեջ ներգրավված ՝ Արաբական Միացյալ Էմիրությունները։ Աբու Դաբին բարձրաստիճան պաշտոնյաների միջոցով ձգտում է միանալ Ռուսաստանին՝ աջակցելով Սիրիայի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը։
Լրատվամիջոցները գրում են, որ մոսկովյան հանդիպումը հող կհարթի Թուրքիայի, Սիրիայի և Ռուսաստանի նախագահների համատեղ հանդիպման համար։