«Իշխանական քարոզչությունը թիրախավորեց դասակի հրամանատարին, որովհետև ինքն ասեց պարզ ճշմարտություն». Անժելա Էլիբեգովա
Շաբաթ, 21 հունվարի, 2023 թ., 13:48
Ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Իշխանական քարոզչությունը թիրախավորեց հայտնի դասակի հրամանատարին, որովհետև ինքը ասեց երկու պարզ ճշմարտություն՝
1. Կան նաև այլ վարկածներ, բացի «հարմար» բարձրաձայնածից։ Սա նաև հաստատվեց երեկ պաշտոնապես։
2. Մեղավոր են բոլորը, սկսած վարչապետից, ՊՆ նախարարից, ԳՇ-ից։ Սա այնքան պարզ ճշմարտություն ա, որ անհնար ա վիճել։ Որովհետև իրենք են պատասխանատու զինվորի ծառայության պայմանների համար։
Ամբողջ իշխանական մեդիա-ֆեյքա-հ1-իրավապահ մեքենան միացավ պայքարելու մի տղայի դեմ, ով ընդամենը ասեց պարզ ճշմարտությունը։
Չտրամադրել տարրական պայմաններ, հետո մեղադրել զոհին, քավության նոխազ դարձնել ստորին օղակները, որոնք իշխանական ադմինիստրատիվ ռեսուրսին դիմադրել չեն կարող ու խուսափել սեփական պատասխանատվությունից։
Իսկ պատասխանատվությունից խուսափելը գիտեք ինչի է բերում՝ անպատժելիության զգացողության։ Ամբողջ առաջնագծով կարելի ա չբարեկարգել պայմանները, որովհետև ինչ դեպք էլ լինի, կբարդեն զոհի վրա»: