Միրզոյանն ու Լավրովը հեռախոսազրույց են ունեցել
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն ու ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույցի ժամանակ քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման խնդիրները, այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
«Ռուսական կողմն ընդգծել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի, 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ի և հոկտեմբերի 31-ի ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման աշխատանքների վերսկսման կարևորությունը՝ ներառյալ տրանսպորտային և տնտեսական ոլորտների ապաշրջափակումը, հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատումն ու սահմանագծումը, Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի պարամետրերի համաձայնեցումը»,- նշել են ՌԴ դիվանագիտական գերատեսչությունում։