Կիմ Չեն Ընի քույրն սպառնացել է հրթիռներ արձակել Խաղաղ օվկիանոս՝ ի պատասխան ԱՄՆ գործողությունների
Ամերիկյան զորքերի՝ գործողությունների բնույթի փոփոխության դեպքում Հյուսիսային Կորեան կսկսի հրթիռներ արձակել Խաղաղ օվկիանոսի ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարել է Կորեայի աշխատավորական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի վարչության ղեկավարի տեղակալ, ԿԺԴՀ առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի քույրը։
«Խաղաղ օվկիանոսը որպես զորավարժարան օգտագործելու հաճախականությունը կախված է ԱՄՆ զորքերի գործողությունների բնույթից»,- ասել է Կին Յո Չժոն: Նա հավելել է, որ Փհենյանը հետևում է Կորեական թերակղզում ԱՄՆ զորքերի գործողությունների ակտիվացմանը և դիտարկում է դրանց ազդեցությունը երկրի անվտանգության վրա, իսկ սպառնալիքի դեպքում համապատասխան միջոցներ կձեռնարկի:
«Ի՞նչ կանի իշխանությունը, եթե ընդդիմությունը չվերցնի մանդատները». Արփինե Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
2801:30
«Ընտրությունների այլ նախնական արդյունքներ». Վահե Հովհաննիսյան
70Երեկ, 22:42
Գոհար Մելոյանը ներողություն հայտնեց սխալ տվյալ հայտնելու համար և հրապարակեց նոր փաստեր (տեսանյութ)
142Երեկ, 22:30
«Ալիևի սահմանադրությունը այլևս Հայաստանում չեն կարողանալու անցկացնել, բայց գնալու ենք ավելի խորք». Նարեկ Կարապետյան (տեսանյութ)
84Երեկ, 18:48
«Հարկադրելու են կազմակերպել Ալիևի հանրաքվեն, սահմանադրության տեքստը կթելադրվի Բաքվից». Տաթևիկ Հայրապետյան