Ավստրալիայում գետի մակերեսը ծածկվել է միլիոնավոր սատկած ձկներով
Շոգի պատճառով Ավստրալիայի հարավ-արևելքում գետի մակերեսը ծածկվել է միլիոնավոր սատկած ձկներով։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը։
NSW-ի արդյունաբերության դեպարտամենտը հայտնել է, որ ձկների մահը համընկել է ջերմային ալիքի հետ, որը ճնշում է էկոհամակարգը, որն արդեն ծանր հարված է հասցրել վերջին զանգվածային ջրհեղեղից:
Ձկների զանգվածային սպանությունները, ամենայն հավանականությամբ, պայմանավորված են թթվածնի ցածր մակարդակով, քանի որ ջրհեղեղից հետո ջրի մակարդակը նվազում է, ասել է վարչությունը: Շոգ եղանակին ձկներին ավելի շատ թթվածին է պահանջվում։
Սատկած ձկների պատճառով Մենինդի քաղաքի բնակիչները դժգոհում են սարսափելի հոտից, որից նույնիսկ դիմակները չեն կարող փրկել։