Ռուսները էլիտար զորքեր են նետում Բախմուտի մատույցներ
Ռուսաստանը սկսել է Բախմուտ նետել իր բանակի էլիտար ստորաբաժանումները, այդ թվում՝ դեսանտայիններ։ Դրա պատճառը եղել են «Վագներ» մասնավոր զինվորական ընկերության զինյալների հսկայական կորուստները, հայտարարել է Ուկրաինայի զինված ուժերի արևելյան խմբավորման խոսնակ Սերգեյ Չերևատին։
Չերևատին հավելել է, որ Բախմուտ ուղարկվող ռուսական դեսանտային ստորաբաժանումները նույնպես կորուստներ են կրել։ Նրանք մոբիլիզացվել են թերբեռնվածությամբ։
Ըստ բանախոսի՝ Բախմուտում ռուսները օրական մոտ հարյուր մարդ են կորցնում. Բացի այդ, ռուսական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ, այդ թվում՝ ծանր։
«Շատ մեծ կորուստներ ունեն, հատկապես հիմա ռուսական բանտերից այս հոսքը այնքան էլ չի շարունակվում։ Սա ամենաագրեսիվ Վագներ խմբավորումն է, որը ցույց տվեց ամենամեծ ագրեսիվությունը, գրոհների ամենամեծ դինամիկան, բայց հիմա այն կորցնում են իր ներուժը»,- ընդգծել է Չերևատին։