Էրդողանը հայտարարել է ազգային մարտական ​​ինքնաթիռի անունը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը KAAN է կնքել հինգերորդ սերնդի ազգային մարտական ​​ինքնաթիռի անունը և նշել, որ Թուրքիան ներկա է ցամաքում, ծովում, օդում և տիեզերքում։
«Այսօր մենք ևս մեկ պատմական օր ենք ապրում պաշտպանության և օդատիեզերական արդյունաբերության ոլորտում»,- ասել է Թուրքիայի ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով Անկարայում։
Նրա խոսքով, «այժմ Թուրքիան ներկա է յուրաքանչյուր ոլորտում՝ ցամաքում, ծովում և սուզանավերում, օդում և տիեզերքում»։
Էրդողանն ընդգծել է, որ ինքնաթիռը հագեցած է նորագույն տեխնոլոգիաներով, ունի բարձր մանևրելու ունակություն, բարձր ճշգրտություն և այլ առավելություններ։