«Միջնորդներ պետք չեն. Պուտինի հետ խոսելու բան չկա». Զելենսկին մերժել է Հռոմի Պապին
Ուկրաինային միջնորդներ պետք չեն Ռուսաստանի հետ բանակցելու համար, հայտարարել է այդ երկրի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին՝ մեկնաբանելով խաղաղ կարգավորման՝ Վատիկանի նախաձեռնությունները։
«Վեհափառի հանդեպ ողջ հարգանքով՝ մեզ միջնորդներ պետք չեն, մեզ արդար աշխարհ է պետք... Հարցը Ուկրաինայում արդար աշխարհի համար գործողությունների ծրագիր մշակելն է»,- ասել է Զելենսկին:
Զելենսկու խոսքով՝ Ուկրաինայում կարգավորումը պետք է կառուցվի միայն Կիևի առաջարկած խաղաղ բանաձևի հիման վրա։
Հարցին, թե պատրաստ կլինի՞ արդյոք անհրաժեշտության դեպքում խոսել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, Զելենսկին պատասխանել է, որ Ռուսաստանի ղեկավարի հետ «խոսելու բան չկա»։