Հարավային Օսիան փակել է Վրաստանի հետ սահմանը՝ սադրանքները կանխելու համար
Հարավային Օսիայի Անվտանգության խորհուրդը շաբաթ օրը որոշում է կայացրել փակել Վրաստանի հետ պետական ​​սահմանի անցակետերը՝ սադրանքները կանխելու համար, հայտնել է Անդրկովկասյան հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Նատալյա Բոսիկովան։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Վրացական տարածքում ստեղծված ծանր քաղաքական իրավիճակով պայմանավորված ՝ Հարավային Օսիայի Հանրապետության պետական ​​սահմանին սադրանքները կանխելու համար ժամանակավորապես՝ մինչև հունիսի 27-ը, ժամը 09:00-ն, փակել պետական ​​սահմանի անցակետերը՝ «Ռազդախան»-ը և «Պերեու»-ն, - ասել է Բոսիկովան՝ մեջբերելով Անվտանգության խորհրդի որոշման տեքստը։
Հարավային Օսիայի պետանվտանգության կոմիտեն իր հերթին հայտարարել է Վրաստանի արևմտամետ ընդդիմադիր ուժերի ակտիվացման մասին՝ հայտարարելով «երկրի միավորմանը» նախապատրաստվելու անհրաժեշտության մասին։