Rheinmetall-ը երեք ամսվա ընթացքում տանկերի գործարան կբացի Ուկրաինայում
Գերմանական Rheinmetall ընկերությունն առաջիկա երեք ամսում Ուկրաինայում զրահատեխնիկայի արտադրության և վերանորոգման գործարան կբացի, երկուշաբթի օրը CNN-ին տված հարցազրույցում ասել է գլխավոր տնօրեն Արմին Փափերգերը։
Մարտին Փափերգերը Rheinische Post թերթին ասել է Ուկրաինայում 200 միլիոն եվրո արժողությամբ մարտական ​​տանկերի վերանորոգման և արտադրության գործարան բացելու պլանների մասին՝ տարեկան 400 տանկ թողունակությամբ։ Այդ նպատակով Rheinmetall-ը համատեղ ձեռնարկություն է հիմնել ուկրաինական Ukroboronprom պետական ​​ընկերության հետ, հաղորդում է Handelsblatt-ը: