Լուգանսկի մոտ ուկրաինացիները հրթիռների պահեստ են ոչնչացրել
Ռուսաստանի Դաշնության վերահսկողության տակ գտնվող Լուգանսկ քաղաքի մոտ գտնվող Յուբիլեյնի գյուղում, որտեղ այսօր պայթյուններ են գրանցվել, հրթիռային զենքի պահեստ է խոցվել։ Այս մասին Telegram-ում հայտնել է Ուկրաինայի զինված ուժերի ռազմավարական հրամանատարությունը։
«Լուսանկարներ և տեսանյութեր Ուկրաինայի պաշտպանության ուժերի կողմից Լուգանսկի շրջանի՝ ժամանակավորապես օկուպացված Յուբիլեյնիում հրթիռային զենքի պահեստի պայթյունից»,- ասվում է զեկույցում:
Այսպես կոչված Լուգանսկի Ժողովրդավարական Հանրապետության ղեկավարությունն էլ հայտարարել է, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը հրթիռային հարված են հասցրել հանքի պահեստին, որտեղ պահվել է ամոնիալ և տրոտիլ, որոնք օգտագործվում են հանքարդյունաբերության մեջ, խաղաղ բնակիչների շրջանում զոհեր չկան։