«Չեմ կարծում, որ ուկրաինական ուժերը երբևէ կկարողանան ոտքի կանգնել». Էրիկ Քրամեր
Ուկրաինայում աշխատող ռազմական հրահանգիչ, ԱՄՆ-ի հատուկ նշանակության ուժերի վետերան Էրիկ Քրամերը Newsweek ամսագրին տված հարցազրույցում ասել է, որ Ուկրաինայի զինված ուժերի զինծառայողների շրջանում կան բազմաթիվ զոհեր։
Նա նշել է, որ ճանաչում է մի քանի տղաների, ովքեր աշխատում են վիրավորների ընդունարանում, և նրանք իրեն ասել են, որ այժմ «երեք անգամ ավելի շատ զոհեր են ունենում, քան մի քանի ամիս առաջ»։
«Դա, անշուշտ, սարսափելի է»,- շարունակել է Քրամերը՝ հավելելով, որ չի կարծում, որ ուկրաինական ուժերը երբևէ կկարողանան «ոտքի կանգնել»: