Պուտինն ստորագրել է սեռափոխությունն արգելող օրենքը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ստորագրել է սեռափոխությունն արգելող օրենքը։ Այսուհետ դա հնարավոր կլինի անել միայն բժշկական ցուցումներով։
Փաստաթղթի համաձայն, ամուսիններից մեկի կողմից սեռափոխության դեպքում Ռուսաստանում ամուսնությունը չեղյալ կհայտարարվի։ Նախատեսվում է նաև, որ եթե քաղաքացին ունի սեռափոխության վկայական, ապա նրան կարգելվի երեխա որդեգրել։
Պետության ղեկավարի կողմից ստորագրված փաստաթղթի նորմերը չեն տարածվում այն ​​անձանց վրա, ովքեր փոխել են իրենց սեռը մինչև Ռուսաստանի Դաշնությունում սեռափոխության արգելման մասին օրենքի՝ ուժի մեջ մտնելը: