«Ադրբեջանական անցակետը լինելու է Արցախի քաղաքացիների ձերբակալության, առևանգման, բռնության վայր». Դավիթ Բաբայան
![]() 3817 Կիրակի, 30 հուլիսի, 2023 թ., 00:30 Արցախի նախագահի խորհրդական Դավիթ Բաբայանը անդրադարձել է 68-ամյա արցախցու առևանգմանը և գրել. «Քանի՞ անգամ ենք զգուշացրել, որ այս, այսպես կոչված, ադրբեջանական անցակետը լինելու է Արցախի քաղաքացիների ձերբակալության, առևանգման, բռնության վայր։ Ադրբեջանի այսօրվա ոճրագործությունն արդեն նոր էջ է բացել: Բոլոր նրանք, ովքեր պարտավոր են պաշտպանել մարդու իրավունքները, կայունությանը և խաղաղությունը տարածաշրջանում, այլևս չպետք է հանդես գան որպես հանդիսատես, այլապես նրանք իրականում կդառնան որպես մեղսակիցներ»: Աղբյուրը` Դավիթ Բաբայան |