Պուտինը զորակոչի տարիքը բարձրացրել է մինչև 30 տարեկան
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օրենք է ստորագրել, ըստ որի՝ 2024 թվականի հունվարի 1-ից 18-ից 30 տարեկան քաղաքացիները ենթակա են զորակոչի զինվորական ծառայության. գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Նախկինում զորակոչի վերին շեմը 27 տարին էր։
Երկրի ղեկավարի ստորագրած օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2024 թվականի հունվարի 1-ից։ Նույն օրենքը սահմանում է ժամկետային զինծառայողների հետ պայմանագրեր կնքելու հնարավորությունը առնվազն մեկ տարի ժամկետով (բայց ոչ շուտ, քան ծառայության ժամկետի ավարտից մեկ ամիս առաջ): Մինչ այս տարվա վերջ 27 տարին լրացած անձանց վրա այս օրենքը չի տարածվում: