Ավելի քան 600 հազար մարդ տարհանվել է Գազայի հատվածի հարավ. i24 News
Ավելի քան 600 հազար մարդ տարհանվել է Գազայի հատվածի հարավային հատված։ Այս մասին հայտնում է i24 News հեռուստաալիքը՝ երկրի բանակին հղումով։
«Իսրայելական բանակը հայտնում է, որ ավելի քան 600 հազար պաղեստինցի է տարհանվել Գազայի հյուսիսից դեպի հարավ»,- ասվում է զեկույցում: Հիշեցնենք, որ կիրակի Իսրայելը թույլ է տվել հումանիտար միջանցք բացել դեպի Գազայի հատվածի հարավ հյուսիսից, որտեղ զանգվածային հրթիռային հարձակումներ են իրականացվում թիրախների վրա։ Հաղորդվել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը հումանիտար միջանցքի երկայնքով ժամը 10:00-ից 13:00-ն գործողություններ չի իրականացնի: