Գազայում գտնվող հիվանդանոցը գնդակոծվել է, հարյուրավոր մարդիկ զոհվել են
Գազայի հատվածում գտնվող հիվանդանոցին իսրայելական հարձակման հետևանքով հարյուրավոր մարդիկ են զոհվել։ Al Jazeera-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Գազայի առողջապահության նախարարությունը։
Գազայի հատվածի կենտրոնական մասում գտնվող Ալ-Ահլի արաբական հիվանդանոցը ռմբակոծվել է առանց որևէ նախազգուշացման, պատճառվել է լուրջ վնաս, ինչը թույլ չի տվել հիվանդանոցին՝ շարունակել գործունեությունը և բժշկական ծառայություններ մատուցել հազարավոր մարդկանց։
Նախնական գնահատականները ցույց են տալիս, որ 200-ից 300 մարդ է զոհվել Գազայի կենտրոնում գտնվող հիվանդանոցին իսրայելական հարձակման հետևանքով: Բազմաթիվ մարդիկ դեռ մնացել են փլատակներում, հաղորդում է CNN-ը: