ՑԱԽԱԼ-ը լիկվիդացրել է ՀԱՄԱՍ-ի հրամանատարների
Իսրայելի պաշտպանության բանակի կենտրոնական հրամանատարության մամուլի ծառայությունը հայտնել է Դրաժ Թաֆահ գումարտակի ավագ հրամանատարների ոչնչացման մասին։ Իսրայելի պաշտպանության բանակը նրանց մեղադրում է հոկտեմբերի 7-ին իսրայելական բնակավայրերի վրա իրականացված հարձակումներին ակտիվորեն մասնակցելու մեջ։
Մամուլի ծառայության տվյալներով՝ ավիահարվածով ոչնչացվել են գումարտակի հրամանատար Ռաֆաթ Աբասը, նրա տեղակալ Իբրահիմ Ջադբան և մարտական ​​և վարչական աջակցության ստորաբաժանման հրամանատար Տարակ Մաարուֆը։ Այս գործողությունն իրականացվել է անվտանգության գլխավոր ծառայությունից (Շին Բեթ) ստացված տեղեկատվության շնորհիվ։
«Երեքն էլ ահաբեկչական կազմակերպության «վետերաններ» են և նախկինում մասնակցել են Իսրայելի դեմ ահաբեկչություններին»,- ասվում է Իսրայելի պաշտպանության բանակի հայտարարության մեջ։
Գազայի շրջանի բրիգադի մաս կազմող Դրաժ Թաֆահ գումարտակը համարվում է ՀԱՄԱՍ-ի խոշորագույն ստորաբաժանումներից մեկը։ Իսրայելի պաշտպանության բանակը նշում է, որ այս գումարտակի մարտիկները ակտիվորեն մասնակցել են հոկտեմբերի 7-ին տեղի ունեցած՝ իսրայելական բնակավայրերի վրա հարձակմանը։