«Վաշինգթոնը կօգնի Ուկրաինայի ԶՈՒ-ին, քանի դեռ ՌԴ-ը դուրս չի բերել զորքերը». Բլինքեն
![]() 1604 Չորեքշաբթի, 08 նոյեմբերի, 2023 թ., 10:24 ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը խոստացել է օգնություն ցուցաբերել Ուկրաինային այնքան ժամանակ, քանի դեռ ՌԴ իշխանությունները որոշում չեն կայացրել այդ երկրի տարածքից զորքերը դուրս բերելու մասին: Նրա խոսքով՝ եթե Մոսկվան չհամաձայնի նման քայլի, ապա Վաշինգթոնը կհետևի այն պլանին, որը բաղկացած է ուկրաինական շրջանների պաշտպանությունից: «Ռուսաստանը ցանկացած պահի կարող է վերջ տալ հակամարտությանը՝ դուրս բերելով իր զորքերը»,-գրել է Բլինքենը՝ X-ի իր էջում:
«Չինաստանի բանակն աշխարհում երկրորդ ամենահզորն է»․ Ռուբիո (տեսանյութ)
16417:31
22716:54
Խուզարկում են ՔՊ–ի քարոզարշավի ժամանակ բերման ենթարկված քաղաքացու տունը
12016:48
«Մոդուլային ատոմակայանում Չեռնոբիլի վթար չի կարող տեղի ունենալ»․ Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
16416:06
«Գյումրիի 102-րդ ռազմաբազան պետք է գործի ՀՀ օրենսդրության շրջանակում»․ Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
15615:48
Հայհոյանքներ և վեճ՝ ՔՊ քարոզարշավի ժամանակ (տեսանյութ)
15615:24
«Ինչքանո՞վ վստահ լինենք, որ այս իշխանության ձեռք բերած ռազմատեխնիկան միայն սելֆիների համար չէ»․ հարց՝ Արարատ Միրզոյանին