ԱՄՆ-ն նոր բարձր ճշգրտության PrSM հրթիռ է փորձարկել HIMARS համալիրի համար
Ամերիկյան Lockheed Martin ընկերությունը հայտարարել է ԱՄՆ-ի բանակի հետ համատեղ նոր օպերատիվ-տակտիկական PrSM հրթիռի հաջող փորձարկման մասին, որը կփոխարինի ATACMS-ին։
Precision Strike Missile Increment 1 հրթիռը նախատեսված է բարձր ճշգրտությամբ հարված հասցնելու համար: Այն արձակվելու է HIMARS MLRS համալիրից, ինչպես և ATACMS հրթիռը։ Միաժամանակ, նոր հրթիռը հեռահարությամբ (499 կմ) և ճշգրտությամբ գերազանցում է ATACMS-ին, ինչպես նաև ունի գրեթե ուղղահայաց հարվածի անկյուն։ Զեկույցում ասվում է, որ հրթիռը հաջողությամբ խոցել է «Ուայթ Սանդս» հրթիռային հեռահարության թիրախները նոյեմբերի 13-ի փորձարկման ժամանակ: