Բելգրադում ցուցարարները փորձել են գրոհել քաղաքապետարանի շենքը
Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ցուցարարները փորձել են գրոհել քաղաքապետարանի շենքը, հաղորդում է BBC-ն:
Սերբիայում բողոքի ցույցերը սկսվել են դեկտեմբերի 17-ի ընտրություններից հետո, սակայն անկարգություններն առաջին անգամ են տեղի ունեցել:
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը հեռուստաուղերձում ասել է, որ բախումների ժամանակ վիրավորվել է 2 ոստիկան, ձերբակալվել է ավելի քան 35 ցուցարար:
Ընդդիմությունը մեղադրում է Ալեքսանդր Վուչիչին և նրա կուսակցությանը՝ քվեաթերթիկների լցոնման, ընտրակաշառքի և այլ միջոցներով ընտրությունների արդյունքները կեղծելու մեջ: