Գերմանիայի քաղաքացիներին կոչ են արել անհապաղ հեռանալ Լիբանանից
Գերմանիան կոչ է անում իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Լիբանանը, քանի որ Մերձավոր Արևելքում ճգնաժամը սրվում է։ Այս մասին X-ի իր էջում գրում է Գերմանիայի ԱԳՆ-ն։
«Լիբանանի հետ Իսրայելի սահմանին սրումը չի կարելի բացառել. Լիբանանի համար ճամփորդական նախազգուշացումը մնում է ուժի մեջ», - ասել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը՝ տրամադրելով հղում Լիբանանը լքելու հարցումների գրանցման համար:
«Գերմանիայի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր ներկայումս գտնվում են Լիբանանում, խնդրում ենք հնարավորինս շուտ գրանցվել Ճգնաժամերի կանխարգելման կենտրոնում»,- գրում է Գերմանիայի ԱԳՆ-ն։