Ուկրաինայում զինվորագրման մասին օրինագիծը չի ընդունվել
Ուկրաինայի Նախարարների կաբինետը Գերագույն Ռադայից հետ է կանչել զինվորագրման նոր կանոնների մասին աղմկահարույց օրինագիծը։ Այս մասին հայտնել է խորհրդարանի պատգամավոր Յարոսլավ Ժելեզնյակը։
Ուկրաինական լրատվամիջոցները, հղում անելով աղբյուրներին, հայտնում են նաև, որ նախարարների կաբինետը շուտով Ռադային կներկայացնի վերանայված օրինագիծ՝ հաշվի առնելով պատգամավորների առաջարկները։
Մոբիլիզացիայի նոր կանոնների մասին օրինագիծը Նախարարների կաբինետը խորհրդարան է ներկայացրել դեկտեմբերի 25-ին։ Փաստաթղթով առաջարկվում է ուկրաինական իշխանություններին թույլ տալ մոբիլիզացնել նույնիսկ III խմբի հաշմանդամներին, ծանուցումներ ուղարկել էլեկտրոնային եղանակով և սահմանափակել զորակոչից խույս տվողների իրավունքները, այդ թվում՝ երկիրը լքածներին: