Իրանն աջակցում է «մեկ Չինաստան» սկզբունքին
Իրանը վերահաստատում է իր հաստատակամ աջակցությունը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության իրավունքին՝ պաշտպանելու իր ազգային ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը, ինչպես նաև Չինաստանի վերամիավորմանը՝ հիմնված նեղուցի 2 կողմերի խաղաղ զարգացման վրա։
Այս մասին Թայվանում կայացած ընտրություններից հետո լրագրողներին ասել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանաանին։
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն իր արտաքին քաղաքականության հիմքն է համարում երկրների տարածքային ամբողջականության և ազգային ինքնիշխանության նկատմամբ հարգանքը և այս համատեքստում միշտ հայտարարել է, որ սատարում է մեկ Չինաստան սկզբունքին»,- ասել է դիվանագետը։