Մեծ Բրիտանիայում Ռիշի Սունակին տապալելու դավադրություն են պատրաստում. #Times
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակին տապալելու դավադրություն են պատրաստում, գրում է Times-ը: Դավադրության ուղղությամբ աշխատում է Սունակի՝ հատուկ հարցերով նախկին խորհրդական Ուիլ Դրայը:
Դրայը հրաժարական է տվել 2023 թվականի նոյեմբերին: Պաշտոնանկությունից հետո 26-ամյա Դրայն սկսել է աշխատել մի խումբ նախկին խորհրդականների և խորհրդարանի անդամների հետ, ովքեր կարծում են, որ բրիտանացի պահպանողականները «շարժվում են դեպի պարտություններից ամենասարսափելին»՝ առաջիկա համընդհանուր ընտրություններում, եթե նրանց ղեկավարի Սունակը:
Դրայն օգնել է հարցեր կազմել YouGov-ի վերջին հարցման համար, որին մասնակցել է 14 հազար մարդ: Հարցումը ցույց է տվել, որ պահպանողականները ընտրություններում պարտվելու են լեյբորիստներին: