Պուտինի հետ հարցազրույցից հետո ամերիկացի լրագրողը բացառել է Ուկրաինայի հաղթանակը
Ամերիկացի լրագրող Թաքեր Կարլսոնը կարծում է, որ նույնիսկ Արևմուտքի աջակցությամբ Ուկրաինային չի հաջողվի հաղթել Ռուսաստանին: Այս մասին նա գրել է X սոցցանցի իր էջում:
Ըստ Կարլսոնի՝ ուկրաինացի զինվորականները նույնիսկ միլիարդավոր դոլարների օգնությամբ չեն կարող հետ մղել ռուսական բանակին Ուկրաինայի արևելյան շրջաններից:
«Ո՛չ Ուկրաինան, ո՛չ ՆԱՏՕ-ն, ո՛չ ԱՄՆ-ը չունեն արդյունաբերական ներուժ: Բացի այդ, Ռուսաստանի բնակչությունը 100 միլիոնով ավելի է Ուկրաինայի բնակչությունից: Եվ Արևմուտքի կողմից Ուկրաինային աջակցության շարունակությունը սպառնում է հակամարտության սրմամբ, ինչպես նաև արևմտյան տնտեսության հետագա դեգրադացմամբ, հատկապես՝ Գերմանիայի»,- ասել է լրագրողը: