Իրանը ներկայացրել է հակաօդային և հակահրթիռային պաշտպանության նոր համակարգեր
Իրանի պաշտպանության նախարարությունը ներկայացրել է «Արման» և «Ազարախշ» հակաօդային և հակահրթիռային պաշտպանության նոր համակարգերը։ Այս մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։
Նրա խոսքով՝ այս համակարգերն առաջին անգամ ներկայացվել են 2022 թվականի ապրիլին՝ Իրանի բանակի օրվա շքերթում։
«Արման» համալիրը ներկայացված է երկու տարբերակով՝ մի մոդելը հագեցած է ակտիվ ռադարային հոսանքով, մյուսը՝ պասիվ։ «Ազարախշ»-ը ցածր բարձրության վրա հրթիռների դեմ պայքարի համալիր է, որը կարող է միաժամանակ օգտագործելով ռադարային և օպտիկա-էլեկտրոնային համակարգ՝ օբյեկտները հայտնաբերել և հետևել։