«Ֆրանսիան 100 ԱԹՍ կուղարկի Ուկրաինա»․ Լըքորնյու
Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լըքորնյուն հայտարարել է, որ Ֆրանսիան 100 անօդաչու թռչող սարք կուղարկի Ուկրաինա:
«100 անօդաչու թռչող սարք ամռանը կփոխանցենք Ուկրաինայի զինված ուժերին»,- գրել է նա՝ X-ի իր միկրոբլոգում։
Անօդաչուների արտադրությամբ կզբաղվի Delair ընկերությունը։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 16-ին Փարիզում կայացած հանդիպման ժամանակ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն անվտանգության ոլորտում համագործակցության համաձայնագիր են կնքել: Մակրոնը նաև չի բացառել ՆԱՏՕ-ի զորակազմի ուղարկումը՝ Ուկրաինայի սահմանները պաշտպանելու համար: