#CNN-ը բացահայտել է՝ երբ ԱՄՆ-ը հավանություն կտա Ուկրաինային գումար ուղարկելուն
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Մայքլ Ջոնսոնը մարտ-ապրիլ ամիսներին կարող է քվեարկության դնել նոր բյուջեի մասին օրինագիծը, որը նախատեսում է Ուկրաինային 60 միլիարդ դոլար ուղարկել, գրում է CNN-ը՝ վկայակոչելով աղբյուրներին:
«Մայքլ Ջոնսոնը հանդիպել է հանրապետականների հետ, որոնք առաջ են տանում նախագծի գաղափարը, որը ներառում է Ուկրաինային և Իսրայելին օգնություն տրամադրելը: Խոսնակը կոչ է արել լրամշակել նախագիծը, որպեսզի այն քվեարկության դրվի մարտ-ապրիլ ամիսներին»,- նշում է հեռուստաալիքը:
Ըստ աղբյուրների՝ օրինագծի լրամշակմամբ զբաղվում է արտաքին գործերի պալատի նախագահ Մայքլ ՄքՔոլը: Սակայն, ինչպես նշում է հեռուստաալիքը, Ջոնսոնը ռիսկի է դիմում՝ այն քվեարկության դնելով, քանի որ ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցները կարող են քվեարկել խոսնակի պաշտոնից նրա հեռացման օգտին: