«Սրանք իմ վերջին ընտրություններն են». Էրդողան
Մարտի 31-ին կայանալիք մունիցիպալ ընտրությունները կլինեն վերջինն իմ կարիերայում՝ հաշվի առնելով գործող օրենսդրությունը, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Սա ինձ համար եզրափակիչն է, այս ընտրություններն իմ վերջին ընտրությունն են օրենքով տրված լիազորությունների շրջանակում, ես գործերը կհանձնեմ իմ ետևից եկող եղբայրներիս»,- ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը 2023 թվականի նախագահական ընտրություններում հաղթել է երկրորդ փուլում։ Նա ստացել է ձայների 52,18 տոկոսը, իսկ նրա մրցակից Քեմալ Քըլըչդարօղլուն՝ 47,82 տոկոս, մասնակցությունը կազմել է 85,71 տոկոս։